Icon
Icon

İSTİRİDYE

MİSELYUM TOHUM ŞATIŞI

Icon

KÜLTÜR

MİSELYUM TOHUM ŞATIŞI

Icon

SHİİTAKE

MİSELYUM TOHUM ŞATIŞI

TURALAR MANTAR

Miselyum Tahum Satışı

Icon

Miselyum Hakkında Bilgi

Mantar yumurtası, miselyum ile aşılanmış ve miselyumu büyüyen bir alt tabakaya aktarmak için taşıyıcı olarak kullanılan herhangi bir malzemedir.
Başlangıçta miselyum, bir mahsulden saman bazlı kompost veya talaş gibi büyüyen bir substrat alınarak aktarılıyor ve bir sonraki mahsulü başlatmak için kullanılıyordu, ancak bunun oldukça verimsiz bir yöntem olduğu ve hem zararlıları hem de hastalıkları beraberinde getirdiği ortaya çıktı.
1930’larda Dr. James Sinden tarafından tahıl yumurtlamasının geliştirilmesiyle yetiştiricilere, büyüyen substrat boyunca kolayca dağıtılabilen saf, hastalıksız bir kültür güvencesi verildi.
Bu dağıtım yöntemi bugün hala kullanılıyor, ancak yetiştiricinin ihtiyaçlarına bağlı olarak kullanılan tahılın çavdardan darıya ve miloya kadar değişebildiği karmaşık bir sistem haline geldi.
Son zamanlarda enfeksiyon olasılığını azaltmak, büyüme sürecini hızlandırmak ve yetiştirme ortamına besinsel faydalar eklemek için tahıl bazlı olmayan dağıtım sistemleri geliştirildi.

Mylo yeni nesil bir üreme taşıyıcısıdır.
Güçlü miselyum büyümesini ve yumurtlama sürecini teşvik eden yüksek kaliteli besinlerin ve aktif bileşenlerin yenilikçi, optimize edilmiş bir karışımıdır.
Mylo, mantar miselyumu için geliştirilmiş besin ortamıdır.
Mylo üstün akışkanlık ve kullanım kolaylığı sağlar ve çavdarla karşılaştırıldığında litre başına %25 daha fazla aşılama noktası sağlar.
Mylo, darıya kıyasla litre başına %25 daha fazla besin sağlar.
Mylo, daha dengeli bir kompost sağlamak için daha fazla aşılama noktası sağlar.
Daha dengeli, besin açısından yoğun bir yetiştirme ortamı, sağlıklı ve doyurucu bir mantar mahsulü üretmek için ihtiyacınız olan her şeyi sağlayacaktır.